Jakie cechy powinna posiadać dobra aplikacja

dodał: DDarko (2012-06-06 15:43),   tagi: ddarko

Zgromadziłem kilka cennych porad odnośnie cech jakie powinna posiadać dobra aplikacja:

1. Nikt nie dba o to czego Ty chcesz – daj klientom czego oni chcą
Zidentyfikuj potrzeby rynku. Twoja aplikacja ma rozwiązywać problem klienta i nie chodzi tu bynajmniej o problem, który myślisz że mają, ale o problem który mówią że mają.

2. KISS - Keep It Simple, Stupid
Dąż do jak największej intuicyjności w swoich aplikacjach, a użytkownicy będą cię kochać. Prosta obsługa aplikacji to podstawa.

3. Nigdy nie skąp na jakości
Klienci spodziewają się po Twojej aplikacji jakości. Nie ważne, czy aplikacja kosztuje 99 centów, czy oferujesz ją za darmo.

4. Daj użytkownikowi coś, po co będzie chciał wrócić
Ponad jedna czwarta aplikacji zostaje użyta tylko raz. Jest bardzo ciężko zarobić na jednorazowym użyciu aplikacji. Dużo łatwiej jest zarabiać mniej, ale częściej.

5. Szokuj i wzbudzaj podziw
Jedyny sposób, aby Twoja aplikacja wyróżniła się w tłumie, jest dostarczenie takiej wartości, żeby Twoja konkurencja została miażdżąco pokonana. Wiele tradycyjnych aplikacji efektownie korzysta z tej taktyki, oferując roczną gwarancję zwrotu pieniędzy zamiast 30 dni albo tworzy coś, czego nie ma konkurencja.

6. Zaproponuj darmowy okres próbny
Ten model przychodów rozwiązał odwieczny problem kury i jajka dzięki umożliwieniu użytkownikom wypróbowania twojej aplikacji za darmo i tym samym przekonanie ich do zakupu.

7. Słuchaj uwag użytkowników Twojej aplikacji
Nigdy nie przestawaj słuchać głosów swoich klientów. Dobry produkt żyje, wymaga ciągłego udoskonalania i rozwoju.