Reklama Twojej firmy w Internecie

dodał: DDarko (2010-01-18 09:25),   tagi: network, baza firm, reklama

O ogromnej roli, jaką we współczesnym świecie odgrywa Internet, nie trzeba nikogo przekonywać. Już dzisiaj niemal wszyscy ludzie mają dostęp do tego najnowszego medium, wielu z nich spędza wiele godzin, "surfując" po sieci w poszukiwaniu interesujących ich informacji różnego typu. Bardzo możliwe, że niedalekiej przyszłości Internet będzie jedynym medium. Dlatego też tak ważna jest "obecność" i reklama w Internecie, zwłaszcza że już dzisiaj - chcąc znaleźć odpowiedź na jakieś pytanie - częściej wpisujemy je w Google, niż sięgamy do encyklopedii! Czynimy to samo, kiedy chcemy znaleźć firmę z interesującej nas branży.

Właściciele firm - bez względu na jej wielkość czy branżę, w jakiej działa firma - powinni więc zatroszczyć się o swą obecność w Internecie. Dzięki temu znacznie wzrosną szanse na dotarcie do większej grupy odbiorców i pozyskanie większej liczby klientów.

Istnieje wiele rodzajów reklamy internetowej. Wielu użytkownikom Internetu kojarzy się ona z ruchomymi, migoczącymi banerami, których niekiedy nie da się wyłączyć (każdy wie, jak irytujący może być uciekający po ekranie krzyżyk). Istnieje jednak wiele bardziej "subtelnych" reklam, z których mogą skorzystać również te firmy, które nie posiadają jeszcze własnej strony internetowej. Największą zaletą wszystkich reklam w Internecie jest to, że - w odróżnieniu od reklam telewizyjnych - nie są one oddzielone od reszty zasobów Internetu żadnym sygnałem, informującym o rozpoczęciu nadawania bloku reklamowego. Reklama jest niejako "wpisana" w Internet.

Czym jest katalog firm?

Jednym z subtelniejszych rodzajów reklam w Internecie jest katalog firm. Internetowy katalog firm to miejsce, w którym gromadzone są dane firm, takie jak między innymi: numery telefonów i adresy siedzib firm, adresy stron internetowych (jeśli istnieją), zakres i profile działalności, godziny otwarcia, no i oczywiście opis działalności firmy. Opcjonalnie można również zamieścić w takiej internetowej bazie firm galerię własnych zdjęć, logo firmy, slogan reklamowy, można też zlokalizować siedzibę firmy na wirtualnej mapie. Zazwyczaj zamieszczenie danych firmy w takim katalogu równa się utworzeniu unikalnej, profesjonalnej mini-strony firmy. Ta mini-strona, czyli wizytówka internetowa, jest szczególnie przydatna firmom, które nie mają własnej, odrębnej strony w Internecie. Użytkownicy Internetu mogą przeglądać katalog firm za pomocą wyszukiwarki oraz przeglądając wybrane branże i województwa.

Dlaczego warto stworzyć wizytówkę swojej firmy?

Istnieje wiele tego rodzaju internetowych katalogów firm, na przykład jeden z najlepszych - NRI.pl. Wiele jest również powodów, dla których warto zamieścić w takiej bazie firm dane swojej firmy i stworzyć profesjonalną wizytówkę swego przedsiębiorstwa. Najważniejszą zaletą wpisania firmy do internetowego katalogu firm jest zaprezentowanie swej działalności szerszemu gronu odbiorców, a co za tym idzie - znaczące zwiększenie liczby klientów. Niezwykła przejrzystość najlepszych internetowych katalogów, takich jak NRI.pl, gwarantuje, że potencjalny klient szybko znajdzie to, czego szuka - Twoją firmę!